DonAithnen (donaithnen) wrote,
DonAithnen
donaithnen

  • Mood:

Back

Went to village, and decided to experiment with Quizno's. Instead of buying a regular sub, i got a large sub and told them to wrap half of it to go. So for about $8.79 i got two six inch subs, as opposed to paying $4.99 each for two 4 inch subs. (Technically they're 4 1/2 inch subs, but i wonder if they're really cutting them like that, especially if the bread is ideally fit to the 8 inch and 12 inch sizes)

I'll see how the other half microwaves for a snack tonight or breakfast tomorrow, and it had the added bonus of being slightly less calories than the 8 inch regular size. Of course afterwards i went to the candy store and got a scoop of cappuchino crunch. but you can't have everything, right? :)
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 2 comments